Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Дистанційне навчання

Date: 2 листопада 2021 о 19:34

Дистанційна форма навчання у Центрі запроваджується відповідно до рішення педагогічної ради, погодженого з органом управління освітою. При організації дистанційного навчання педагогічний колектив Центру керується такою нормативно-правовою документацією: методичні рекомендації «Організація дистанційного навчання в школі», лист МОН від 23.03.2020 №1/9-173, «Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину», Положенням про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти, затверджене наказом МОН від 8 вересня 2020 року №1115 і зареєстровано в Міністерстві юстиції 28 вересня 2020 року за №941/35224.

Організація освітнього процесу в Центрі під час дистанційного навчання здійснюється з дотриманням вимог законодавства про освіту, захист персональних даних, а також санітарних правил і норм.

Дистанційне навчання організовується відповідно до навчальних програм та календарно-тематичного планування, що затверджуються наказом директора Центру. При проведенні навчання за допомогою дистанційних технологій, адміністрація Центру враховує технічні можливості учнів та педагогів.

Навчальний процес за дистанційною формою навчання в Центрі здійснюється у таких формах: самостійна робота, навчальні заняття, контрольно-залікові заходи. Основними видами навчальних занять за дистанційною формою навчання є: уроки, веб-семінари, практичні заняття, консультації. Консультація, семінар, практичні заняття, контрольні та залікові заходи проводяться зі здобувачами освіти дистанційно у синхронному або асинхронному режимі відповідно до навчального плану. Педагогічні працівники Центру самостійно визначають режим (синхронний або асинхронний) проведення навчальних занять. При цьому не менше 50 відсотків навчального часу, передбаченого освітньою програмою закладу, забезпечується в синхронному режимі.

Педагоги Центру забезпечують регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також надання їм підтримки в освітньому процесі (за потреби).

Оцінювання результатів навчання учнів проводяться з використанням можливостей інформаційно-комунікаційних технологій та відповідно до критеріїв, визначених Міністерством освіти і науки України. Державна підсумкова атестація учнів проводиться відповідно до законодавства.

Облік навчальних занять і результатів навчання учнів під час дистанційного навчання здійснюється відповідно до законодавства.

На початку навчального року в 2-10-х класах організовується проведення вхідного оцінювання учнів з метою діагностування рівня навчальних досягнень учнів за попередній рік та планування подальшої роботи із систематизації, узагальнення та закріплення навчального матеріалу, що вивчався учнями дистанційно. Педагоги під час календарно-тематичного планування збільшують навчальний час на узагальнення та закріплення навчального матеріалу за попередній рік з метою проведення корегувального навчання.

Дистанційне навчання здобувачів освіти Центру здійснюється з урахуванням індивідуальної програми реабілітації дитини. Проведення (надання) психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять (послуг) із використанням технологій дистанційного навчання здійснюється відповідно до розкладу роботи корекційних педагогів і затверджується директором.

Навчально-методичне забезпечення дистанційного навчання включає:

- рекомендації з питань розроблення та використання електронних освітніх ресурсів, освітніх, інформаційно-комунікаційних технологій;

- проведення навчальних занять;

- оцінювання результатів навчання учнів;

- внутрішнього моніторингу ефективності дистанційного навчання;

- правил безпечної поведінки в мережі Інтернет під час дистанційного навчання.

Алгоритм дій педагогів Центру

з організації освітнього процесу з використанням дистанційного навчання

Етапи дистанційного навчання:

1. Вибрати інструмент взаємодії з учнями: Viber, сайт Центру, Скайп, Class Room та Google meet (за технічної можливості).

2. Ознайомити здобувачів освіти з етапами роботи.

3. Розробити план занять та завдання, які дітям порібно виконувати.

4. Ознайомити учнів з порядком роботи і кінцевим часом здачі завдань:

  • вихователі дошкільних груп працюють з 9.00. по 12.00 (згідно плану роботи);
  • педагоги початкових класів працюють з 9.00. по 13.00 (згідно плану роботи);
  • педагоги 5-10 класів працюють з 9.00. по 14.00 (згідно плану роботи);
  • педагоги індивідуального навчання (педагогічний патронаж) працюють відповідно розкладу та плану роботи;
  • корекційні педагоги працюють з 14.00. по 17.00 (відповідно до плану роботи);
  • вихователі працюють з 13.00. по 15.00 (відповідно до плану роботи);

- зворотній зв’язок до 18.00.

5. Подання матеріалу учням:  можна використовувати такі види роботи: інфографіка – коротко про важливе, аудіо-книги, інтерв’ю з цікавими людьми, ютуб-канали, блоги педагогів.

Якщо ви подаєте теорію, через готовий відеоконтент, то поясніть учням, з якої і по яку хвилину їм треба переглянути відеоролик, щоб вони не дивилися зайвий контент. Після перегляду відео дайте практичний блок.

Використовуйте онлайн-тренажери: WebPen.com.ua, disted.edu.vn.ua, learningapps.org, EdEra (школярі) – https://www.ed-era.com/, iLearn (школярі) – https://ilearn.org.ua/, https://onlinetestpad.com/ua – конструктор тестів, опитувань, кросвордів, ігор та комплексних завдань, багато готових матеріалів https://learningapps.org/ – готові навчальні вправи та інструменти для створення тестів, завдань та ін.. Створіть власні вправи та презентації.

6. Після надання завдань обов’язково організувати зворотний зв’язок з учнями. Оскільки живе спілкування мотивує, то здійснюйте онлайн або телефонне спілкування.

7. Перевірка знань.

Виберіть інструменти для перевірки: практичні завдання, тестування, контрольна вправа, для того, щоб вчитель здійснив моніторинг і зрозумів, наскільки дитина добре опанувала тему.

Повідомте учням про те, в якій формі вони здаватимуть завдання: прослуховування, тестування, читання.

Письмові роботи можна перевіряти дистанційно або після закінчення карантину. Після закінчення карантину рекомендовано провести діагностичні контрольні роботи з метою виявлення прогалин у навчанні здобувачів освіти. Можна скористуватися тестовим сервісом ClassTime.

8. Всі навчальні матеріали педагоги мають узагальнити та розмістити на сайті Центру.

Comments:
Only authorized users can leave comments.