Інформація
про Кам’янець-Подільський навчально-реабілітаційний центр Хмельницької обласної ради
Директор Центру – Інна Ганушкевич
Історія закладу розпочалася з вересня 1944 року з відкриття школи глухонімих. Травень 1963 року реорганізація у спецшколу-інтернат для глухонімих дітей. Вересень 1980 року реорганізація у спецшколу-інтернат для дітей зі зниженим слухом І-ІІ ступенів. Січень 2001 року реорганізація у багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр. У 2018 році відповідно до рішення сесії Хмельницької обласної ради від 14.06.2018 року №28-19/2018 «Про перейменування закладів освіти – об’єктів спільної власності, територіальних громад, сіл, селищ, міст Хмельницької області» заклад перейменовано в Кам’янець-Подільський навчально-реабілітаційний центр Хмельницької обласної ради.
Сьогодні Кам’янець-Подільський навчально-реабілітаційний центр Хмельницької обласної ради (далі – Центр), заклад загальної середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами. Проектна потужність Центру -158 місць.
Головним призначенням Центру є забезпечення реалізації права на здобуття початкової і базової середньої освіти отримання корекційної допомоги та реабілітаційних заходів дітьми з особливими освітніми потребами, зумовленими складними порушеннями розвитку.
Відповідно до Статуту Центр надає освітні послуги, має у своєму складі: відділення реабілітації та пансіон. Забезпечує здобуття початкової (1-4 клас) та базової освіти (5-10 клас). Класи (групи подовженого дня) сформовані для дітей з особливими освітніми потребами відповідно до однорідних порушень: інтелектуальні порушення у поєднанні з тяжкими порушеннями мовлення; порушення опорно-рухового апарату у поєднанні з тяжкими порушеннями мовлення та іншими складними порушеннями.
Вихованці можуть проживати в пансіоні Центру у разі, коли перебування в дорозі в один бік перевищує одну годину/відсутнє пряме транспортне сполучення або за протоколом реабілітації передбачено обмеження фізичного навантаження.
Для забезпечення корекційно-розвиткової роботи та реабілітаційних заходів в Центрі функціонує відділення реабілітації. Проводиться корекційно-розвиткова робота з предметно-практичного навчання, лікувальної фізичної культури, ритміки (логоритміки), соціально-побутового, просторового орієнтування, розвитку мовлення (формування вимови і мовлення), розвитку слухового (слухо-зоро-тактильного) сприймання, зорового сприймання. Реабілітація включає: педагогічну корекцію, фізичну та соціальну реабілітацію, згідно з індивідуальною програмою реабілітації дитини з інвалідністю. Здійснюється шляхом використання технічних та інших засобів корекції та реабілітації.
Виховна робота в Центрі базується на забезпеченні потреб дитини, створенні умов для її повноцінного розвитку. Складалася з низки взаємопов’язаних елементів, які творяться на засадах національно-патріотичного та громадянського виховання, принципах демократизму, спрямована на забезпечення гармонійного цілісного розвитку особистості, здатної до самостійного мислення, суспільного вибору та життєдіяльності у подальшому самостійному житті. В Центрі організовано роботу груп подовженого дня. Вихованці Центру займаються в гуртках та спортивних секціях.
Приміщення та територія Центру доступні для осіб з особливими освітніми потребами. В Центрі встановлено підйомники, пандуси, бильця.